Värsked ettevõtlusauhinnad kinnitavad digirevolutsiooni kandumist ka ehitus- ja kinnisvarasektorisse

Kristel Uibo Blogi

Eesti ettevõtluse auhinnad 2018 võitjate ja nominentide hulgas domineerisid kinnisvara ja ehituse valdkondades Digitaalehituse klastri liikmed.

„See näitab, et kinnises ja seni digitaalselt vähearenenud valdkonnas muutub edu ja konkurentsivõime aluseks digitaalne pädevus ja valmisolek jagada andmeid kõigi osapooltega“ ütles digitaalehituse klastri juhatuse liige Merylin Rüütli.

EASi eestvedamisel juba 18 korda toimunud ettevõtlusauhindade konkurssi võitis parima kinnisvaraettevõtte tiitli Kapitel AS, kes on digitaalehituse klastri asutajaliige.

Ehitusettevõtete kategoorias võitsid klastri liikmed Merko Ehitus AS esimese Nordecon AS kolmanda koha. Nominentide hulgas oli klastri liikmetest veel Kodumaja AS.

Projekteerimise ja arhitektuuri valdkonnas võitsid klastri liikmed Infragate Eesti AS ja Esplan OÜ. Nominentide hulgas olid veel klastri liikmed Roadplan OÜ, Novarc Group AS ja Reaalprojekt OÜ.

„Ühiskonnas räägitakse digitaalsest lõhest palju üksikisiku tasandil. Aga sama joonistub välja ka ettevõtete hulgas – kes digitaalset kirjaoskust ei omanda, need pole peagi enam konkurentsivõimelised. Ühelt poolt on mul hea meel, et enamus olulisemaid ehituse ja kinnisvara valdkonna tegijaid on juba Digitaalehituse klastriga liitunud. Samas soovin rõhutada, et see pole mingi kinnine edukate klubi vaid infojagamise ja koostöö koht. Julgustan kõiki valdkonna osalisi klastriga liituma, et Eesti digitaalehituse arengus naabritest maha ei jääks“ ütles digitaalehituse klastri juhatuse liige Merylin Rüütli.

Digitaalehituse klaster vahetab infot ja loob platvorme, et ehituse eri osapoolte – arhitektide, inseneride, ehitajate, järelvalvajate aga ka ametnike ja hooldajate poolt kasutatavad tarkvarad oleks võimelised üksteisega suhtlema, mis vähendaks kooskõlastamisele kuluvat aega ja inimlikke vigu.

Eesti Digitaalehituse klaster asutati 2015.aastal ja see koondab 29 ehitusettevõtet, arhitekti ja inseneribürood, kõrgkooli ja omavalitsust. Klaster on avatud ka uutele liikmetele, sh valdkonnaga tegelevatele IT-ettevõtetele. Digitaalehituse klastri projekti kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond 50% ulatuses, teise poole tegevuskuludest katavad klastri liikmed ise.

Lisainfo:

Merylin Rüütli

Digitaalehituse klastri juhatuse liige