Töö klastris andis idee oma ettevõtte arendamiseks

Digitaal Ehitus Blogi

Peeter Pärna

INTELSYS asutaja ja tegevjuht

Aasta Digitaalehituse klastri liikmena on andnud INTELSYS-i jaoks palju. Ehituse valdkonna IT lahendusi arendades onmeie jaoks oluline mõista erinevate osapoolte ärivajadusi ja väljakutseid kogu ehituse elukaare kontekstis. Osalemine klastri aruteludes on võimaldanud meil defineerida probleeme, millele IT lahendusi pakkuda. Meil on olnud võimalus saada oma uutele ideedele klastri liikmetelt väärtuslikku tagasisidet, kuidas ettevõtte tooteid ja teenuseid edasi arendada.

Meie viimase aasta arendustööd on vilja kandmas: oleme hetkel lansseerimas kogu maailma kontekstis unikaalset ja innovatiivset pilvelahendust INTELSYS.build. Tegemist on BIM tehnoloogial põhineva majandustarkvaraga, mille abil saab automatiseerida äriprotsesse kogu ehituse elutsükli jooksul. INTELSYS.build võimaldab projekti osapooltel teha koostööd disaini etapis, koostada projekti eelarvet, planeerida projekti ajakava, hallata elementide ja moodulite tootmist, juhtida töid ehitusobjektil ning jälgida projekti kulusid ja kasumlikkust. Kõikides äriprotsessides kasutatakse BIM tehnoloogiat keskse komponendina.

Ehitussektor on valdkond, kus investeeringud IT süsteemidesse on olnud aastakümneid kõige madalamad. Sellest tahapoole jääb ainult põllumajandus. Tulevikus on edukad need ehitusettevõtted, kes suudavad IT lahendusi efektiivselt kasutusele võtta ja äriprotsesse automatiseerida.

Soovin klastri liikmetele tuliseid arutelusid ja kirglikke vaidlusi parema tuleviku nimel.

Vaata lisaks!
Web: intelsys.build
Video: youtu.be/MyX0EVrGXes

Digitaalehituse klaster on ehitusvaldkonna digitaliseerimiseks loodud ettevõtete, kõrgkoolide ja riigisektori esindajate töörühm. E-ehituse projekti rahastavad digitaalehituse klastri kaudu Eesti ehitusettevõtted ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus Euroopa Regionaalarengu Fondist.