Esitleme: esimene toode REVIT EST TEMPLATE

Digitaal Ehitus Blogi

Ivari Soome

AruCAD Süsteemid tegevujuht

AruCAD Süsteemid eestvedamisel on peatselt valmimas Revit tarkvara lokaliseering Eesti projekteerijatele. Tegemist on tarkvara lokaliseeritud template-faili ehk projekti shablooniga, mis vastab Eesti nõuetele ja tingimustele.

Klastri töögrupi koosolekutele oleme kaasanud osapooli, kes on Reviti kasutajad: valdkonna praktikud ja asjatundjad erinevatest projekt-büroodest ning ehitusettevõtetest. Meie eesmärk on üheskoos välja töötada alusfailid, mille abil muutub mudelprojekteerimine lihtsamaks, standardiseeritumaks ja mis teeb mudelid paremini loetavaks. Revit EST lokaliseeringu esimese etapi fail on valmis ja töögrupi liikmetele tutvumiseks jagatud.

Esimeses etapis koostasime Revitile arhitektuurse osa template’i. Reviti konstruktiivsele osale spetsiifiliste elementide ja vajalike parameetrite kogumisega oleme samuti alustanud. Revit EST template’i beeta-versioon on valmimas septembri alguseks, mil saadame faili laiemalt klastri liikmetele tagasisidestamiseks. Hetkel on valmimas ka juhend template kasutuse kohta.

Digitaalehituse klaster on ehitusvaldkonna digitaliseerimiseks loodud ettevõtete, kõrgkoolide ja riigisektori esindajate töörühm. E-ehituse projekti rahastavad digitaalehituse klastri kaudu Eesti ehitusettevõtted ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus Euroopa Regionaalarengu Fondist.