Digitaalehituse hackaton aprillis 2018

Kristel Uibo Blogi

Digitaalehituse klaster ja Garage48 korraldavad 6.-8.aprillil Tallinna Tehnikaülikoolis ehituse digitaliseerimise arendusnädalavahetuse, kus eksperdid, insenerid, disainerid, tarkvaraarendajad, andmeanalüütikud ja turundajad töötavad 48 tunni jooksul välja sektori efektiivsust tagavad lahendused.

Garage48 Digital Construction Hackathon algab reedel, 6. aprillil kell 17.30 ideede esitlemisega ning lõpeb pühapäeval 8. aprillil kui kell 20.00 tunnustatakse silmapaistvamaid meeskondi, kes 48 tunni jooksul on kõige edukamalt arendanud töötava prototüübi. Žürii kuulutab välja võitja ning jagatakse mitmeid teisi eriauhindu. Otseülekannet sündmusest on võimalik jälgida http://garage48.org/ veebilehel.

Osalejatel on suurepärane võimalus katsetada uute ja huvitavate ideedega ning saada sealjuures mentorlust oma ala tippspetsialistidelt, lisaks saavad osalejad ligipääsu erinevatele valdkonnapõhistele andmebaasidele. Oodatud on lahendused, mis tegelevad IoT, virtuaalreaalsuse, AI, droonide, 3D mudeldamise, parameetrilise disaini ja teiste digiinnovatsioooni poolt pakutavate võimalustega. Mentorite ja auhindade nimekirja koostades on arvestatud asjakohasuse ja rahvusvahelisusega ning maksimaalse kasuga häkkijatele.

“Ehitussektor kogu maailmas on läbimas digitaalset muudatust, millega kaasneb ka vajadus uue ehitusIT kompetentsi järgi. Uut tüüpi protsesside ja tehnoloogia rakendamisega on võimalik kogu elukaare lõikes saavutada märkimisväärset kokkuhoidu. Meie eesmärk on arendusnädalavahetusel omavahel kokku viia sektori eksperdid ning IT spetsialistid leidmaks lahendusi ehitussektori efektiivsuse tõstmiseks ning loomaks tooteid ja teenuseid, mille järgi turul vajadus on,” sõnas Projekt Kuubis juhataja ja Digitaalehituse klastri juhatuse liige Merylin Rüütli.

“Ehitus-arendus ja hilisema halduse digitaliseerimine on paratamatud protsessid, mis tähendab, et globaalses mõttes konkurentsi säilitamiseks peab Eesti taas spurtima digimaailmas ja uuesti tiigriks saama.” arvab Colonna Kinnisvara juhatuse liige Marek Õunamägi.

Hackathoni korraldajad on osalistele inspiratsiooniks järjestanud valdkonnale omased väljakutsed :
1)Madal tootlikkus ja kasumlikkus
2)Ehitusajakavade venimine
3)Vähene digitaliseerimine ning koostöö online-keskkondades
4)Vähene kaasaegsete tehnoloogiate kasutamine
5)Jätkusuutlikkuse ja hea-olu kasvav vajadus
6)Õiges ajakavas ning eelarves püsivate projektide vähesus
7)Vähene turvalisus ehitusplatsil
8)Halb dokumendi- ja informatsioonihalduse süsteem

Täiendavat informatsiooni leiad:
http://garage48.ee/events/garage48-digital-construction
https://www.facebook.com/events/2024834547773719/
Registreerimine avatud kuni 4.aprill: https://goo.gl/mDzJ3S
Registreerimine eelüritusele: https://goo.gl/bkciso

Digitaalehituse klaster on ehitusvaldkonna digitaliseerimiseks loodud ettevõtete, kõrgkoolide ja riigisektori esindajate töörühm. E-ehituse projekti rahastavad digitaalehituse klastri kaudu Eesti ehitusettevõtted ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus Euroopa Regionaalarengu Fondist.